Pogoń Trophy

Pogoń Trophy to seria wyścigów stworzona z myślą o motocyklistach-amatorach. Mistrzostwa te są łatwo dostępne, nie są obwarowane wieloma wymaganiami, a jednocześnie są bezpieczne, więc stanowią doskonałe pole do popisu dla niezawodowych entuzjastów ścigania się na motocyklach. Pogoń Trophy to zawody otwarte dla wszystkich - nie jest wymagana żadna licencja!

Mistrzostwa Pogoń Trophy zostaną rozegrane podczas imprez z cyklu „Dzień na torze” CR Moto i nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami ze strony uczestników. Na zakończenie każdego dnia imprezy odbędą się dwa wyścigi w ramach Pogoń Trophy. Udział w nich nie jest obowiązkowy - kto nie ma ochoty, nie startuje.

Pierwszy wyścig jest przeznaczony dla bardziej doświadczonych i szybszych zawodników z dwóch klas: 600 cm3 i 1000 cm3. Za swój udział otrzymają oni punkty do klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Pogoń Trophy.

Klasa SSP300 obejmuje motocykle wyposażone w silniki o mniejszej pojemnośći niz 400 cm3

Klasa SSP600 obejmuje motocykle wyposażone w:
4-cylindrowe silniki o maksymalnej pojemnośći 636 cm3,
3-cylindrowe silniki o maksymalnej pojemnośći 675 cm3,
2-cylindrowe silniki o maksymalnej pojemnośći 848 cm3.

Klasa SBK1000  obejmuje motocykle wyposażone w:
4-cylindrowe silniki o pojemnośći powyżej 636 cm3,
3-cylindrowe silniki o pojemnośći powyżej 675 cm3,
2-cylindrowe silniki o pojemnośći powyżej 848 cm3.

Drugi wyścig jest przeznaczony dla mniej doświadczonych i wolniejszych motocyklistów. Będą się oni ścigać w klasie open, w której pojemność silnika nie ma znaczenia. Dla tej klasy nie będzie prowadzona klasyfikacja ogólna. Chcesz się ścigać na motocyklach, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie musisz już szukać - ten wyścig to doskonała okazja na spróbowanie swoich sił.

Jeśli jest więcej niż 10 uczestników w klasie SSP300, będziemy mieli dla nich oddzielny wyścig. Dla uczestników tego wyścigu punkty w Pogoń Trophy będą policzone.

Cykl Pogoń Trophy obejmuje 11 etapów, które zostaną rozegrane na 4 różnych torach w 3 krajach. Będą to Slovakia Ring w Słowacji, Pannonia Ring na Węgrzech, a także Tor Poznań i nowo wybudowany Silesia Ring w Polsce.

Chociaż jest to cykl dla amatorów, w niektórych przypadkach organizatorzy mogą zezwolić na to, by wzięli w nim udział również posiadacze licencji dla początkujących w klasach 600 i 1000. Posiadacze licencji Superbike, Supersport i Superstock nie mogą wziąć udziału w zawodach i od tej reguły nie będzie wyjątków.